Emekli Maaşı Hesaplama

Günümüzde sigortalı olarak çalışmakta olan vatandaşlar internet üzerinden sadece birkaç dakika içerisinde yapacakları emekli maaşı hesaplama işlemi ile emeklilik dönemlerinde ne kadar emekli maaşı alabileceklerini öğrenebilme olanağına sahip olabilmektedirler. Bu noktada yazımızın alt kısmında vermiş olduğumuz ilgili Sosyal Güvenlik Kurumu uygulama bağlantısına tıklayarak emekli maaşı hesaplama işlemlerini gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedirler.

Emekli Maaşı Nasıl Hesaplanır ?

emekli maaşı hesaplamaEmekli maaşı hesaplama işlemi için öncelikli olarak yazımızın devamında yer alan bağlantıya tıklanması gerekmektedir. Bağlantı ile açılan Sosyal Güvenlik Kurumu uygulaması üzerinden istenmekte olan sigorta bilgilerinin girilmesi gerekmektedir.

Bu noktada sigortalı olarak çalışmakta olan vatandaşların sırası ile T.C. kimlik numarası, SSK sicil numarası, baba adı, nüfus il, nüfus ilçe ve doğum tarihi bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak girilmesi gerekmektedir. Bu bilgileri girdikten sonra sorgula sekmesine tıklanarak emekli maaşı hesaplama işlemi tamamlanmakta ve emeklilikte ne kadar maaş alınacağı öğrenilebilmektedir. Bu uygulama üzerinde öğrenilen emeklilik maaşı bilgisi en güncel şekilde vatandaşlara sunulmaktadır. Bu durumda en net ve en doğru emekli maaşı hakkında bilgi sunmaktadır.

7 Comments

  1. şu anemekli olsamne kadar maaş alırım sigorta gün sayım 6500 sigorta başlangıç tarihim 1984 doğum tarihim 10 12 1967

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*