Emeklilik Sorgulama

SSK Emeklilik Sorgulama İşlemleri
Bitmez denilen zamanlar bitti ve artık biraz nefes alma zamanı geldi. SSK dan emeklilik başvurunuzu yaptınız mı? Yapmadıysanız aşağıdaki bağlantıdan başvurunuzu yapabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu yeni adıyla SGK, son dönemlerde emekliler için oldukça kolaylık sağlamaya başladı. Emeklilik sorgulamanızı aşağıdaki bağlantıdan TC kimlik numaranız ve cep telefonu numaranızla şifresiz olarak yapabilirsiniz.

Umuyoruz ki, yılların biriktirdiği yorgunluğu alabilecek bir maaşa bağlanmışsınızdır. Aklınıza takılan her türlü soruyu aşağıdaki bölümden sorabilirsiniz.

Emeklilik tarihinizi öğrenmek için;
http://uyg.sgk.gov.tr/nezaman/

Emeklilik başvurusu sorgulamak için;
http://uygulama.istanbulsgk.gov.tr/emekliliktakip/takip.aspx

3 Comments

  1. Ben , 1987´Eylül´de Devlet Memuru olarak calismaya basladim ,2004´Ekim´de istifa edip ayrildim yurtdisinda calisyorum . Calismadigim günlerin primlerini ödeyerek emekli olabilirmiyim? Emekli Sandigi´ndan veya SGK´dan hangi kurumdan emekli olmam daha uygun olur? daha yüksek emekli maasi mümkünmüdür?Sevgi ve Selamlarimla…. Dogum Tarihim:20.11.64

  2. ben 1995 eylülde özel sektörde ssk lı olarak çalışmaya başladım. şu anda işten ayrıldım ve uzun bir süre çalışamayacağım. ssk primimi doldurmak için ne yapabilirim dışardan yatırabilirimiyim kaç gün daha prim ödenmesi gerekiyor öğrenebilirmiyim..

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*