Sağlık Provizyon Sorgulama

SGK Sağlık Provizyon Sorgulama
Sağlık provizyonu, sigortalıların hastanelerden yararlanabilmesi için getirilen bir uygulamadır.Sağlık provizyonu uygulaması hakkında bilgisi olmayan bir çok kişi hastanelerde mağdur olmakta ve sıkıntı çekmektedir. Bu sorunu yaşamamak aslında oldukça basit bir işlemi gerektiriyor.

Bu basit işlemle, hastanelerde sıkıntı yaşamadan tedavi olabilirsiniz. Sigorta üzerinden sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek için yeterli gün sayısını doldurduysanız, size en yakın Sosyal Güvenlik Kurumu ( SGK , SSK ) ‘na gidip, “Sağlık Provizyonu” işlemi yaptırmak istediğinizi belirtmeniz yeterlidir. İlgili kişiler sizi yönlendirecek ve kısa sürede işleminiz yapılacaktır. SGK ya gitmeden önce kimlik fotokopinizi yanınıza almayı unutmayınız, zira fotokopi çekmeye giderken sıranızı kaybedebilirsiniz.

Unutulmaması gereken bir diğer nokta da provizyonun anlık kabul olmadığı. Ne zaman aktif olacağını da mutlaka başvuruyu yaptığınız yerdeki kişilere sorun ve detaylı bilgi isteyin. Sağlıktan yararlanmak için provizyon işleminizi yaptıysanız aşağıdaki bağlantıdan sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Herkese sağlıklı ve mutlu günler.

https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/

Sağlık Provizyon Sorgulama

6 Comments

  1. Kimlik numaram;44434258880….hastanelerden tedavilerden yararlanabiliyormuyum…talebeyim…..teşekkür edeim

  2. Bana bu mesaj geldi.”sayın volkan göktem bey ssk muayne ve ilaçalma hakkınıuz SPAS hata : 1104 : Son bir yıl içinde 30 gün gss prim gün sayısı olmadığı için, provizyon verilememiştir BAŞLAMAMIŞTIR 30 GÜN PRİM BORCUNUZ GÖZÜKMEKTEDİR. SAYGILAR”

  3. internet sitesinden sağlık provizyonumu alamıyorum çünkü bilgilerime hata veriyor(cilt no) ama cilt no’mdan eminim zaten bütün ailenin aynı oluyor diye biliyorum, staj işlemlerim için bu belgeye ihtiyacım var internet sitesi dıında başka bir yolu var mı ya da onun yerine geçen bir belge ?

  4. 1978 doğumlu,sürekli bakıma muhtaç ağır özürlü oğlum benim üzerimden(60/c4 şeref aylığı alanlar) sağlık güvenceliyken 2015 den itibaren SGK tarafından 1106-60/g sigortalısı olarak resen tescil işlemi yapıldığını öğrendim.Eski haline getirilmesi için yardımcı olmanızı arzediyorum.

  5. staj belgesi olrak sağlık provizyon kağıdı istiyolar , nerden temin edebilirim . başka bir internet adresi verebilirmisiniz çok önemli .

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*