SGK Borç Sorgulama


SGK Borç Sorgulama

Devletimiz bünyesi altında bulunan 75 milyon vatandaşın yaklaşık 50 milyonun sgk çatısı altın olduğu varsayılrısa,sgk ya borcu olan kişi saysıda yaklaşık 10 milyon civarındadır.Bu sgk borçları ssk,bağkue ve emekli sandığının toplanmasından önceki ssk borcu sorgulama,bağkur borcu sorgulama dan biriken borçlardır.
Eski adıyla ssk borç sorgulama olan sistemin adı sgk borç sorgulama oalrak değişmiştir.Bunun yanısıra bağkur borç sorgulama da aynı ssk da olduğu gibi sgk borc sorgulama adıyla değişmiştir.Sgk borc sorgulamak için aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://ebildirge.sgk.gov.tr/WPEB/amp/loginldap

http://uyg.sgk.gov.tr/EBorcuYoktur5510/amp/loginldap

http://uyg.sgk.gov.tr/EBorcuYoktur5510/amp/EBYkontrolEtiketler: , , , , ,


4 Yorum

  1. osman mandal diyor ki:

    sigortaya olan borcumu öğrenebilir miyim…

  2. osman mandal diyor ki:

    sigortaya olan borcumu nasıl ödeyebilirim

  3. Dagmar Uzun diyor ki:

    Merhabalar, Ben 23 sene ARNAVUTLUKTA sigortali calistim. 15 ay once turk vatandasi oldum .Benim sigorta tarihi 1985 baslyor ve benim yas 49. Turkiye ve Arnavautluk arasinda bir sozlesme 1993 te emeklilik icin var.Arnavutluk sigortasindan cevap geldi ve bu kanuna gore bana yazdilar ve bu sekilde ben bu sozlesmeden kazaniyorum hakin emeklilik Turkiye olmak icin, ama ben Antalya sgk.com sordum ve onlar kazanmasin soyliyorlar , Ama bu sozlesmeden Arnavautluk sgk kazanabilirim yaziyorlar. Lytfen bana bir dogru cevap verebilir misiniz? Saygilar Dagmar Uzun

Yorum Yapın