SSK İşsizlik Maaşı Sorgulama

SSK İşsizlik Sigortası
İşsizlik maaşı henüz yapılandırılmakta olan bir kanun olup, bu durumda bulunan bir çok vatandaşın yüzünü güldürmüştür. Bu işsizlik aylığından faydalanabilmek için şahısların bir takım şartları sağlamaları ve bu şartların ihlalini yapmamaları gerekmektedir. Aksi durumun tespiti halinde şahıslara ödenen bu maaşlar kesintiye uğramakta ve devletçe geri ödeme istenilmektedir.
İşsizlik maaşı uygulamasından faydalanabilmek için sahsın kendi kusurundan kaynaklı olarak işten ayrılmaması gerekmektedir. Kısacası işveren tarafından işine son verilmiş olmalıdır. Şahsın istifasını vermesi durumuyla bu işsizlik aylığından faydalanması için, işverenin haksız tavır ve tutumunu görmesi, hakaret, ücretsiz fazla mesai ve şiddet gibi durumlar yaşandıysa ve bunun ispatı yapılabiliyorsa şahıs istifa etse dahi bu işsizlik aylığından faydalanabilir.
İşsizlik aylığından faydalanabilmeniz için, işvereninizin sizi işten çıkarması ya da iş yerinizin herhangi bir sebepten kapatılması gerekmektedir. Kapatılan iş yerleri için her işçiye işsizlik maaşı ödenmektedir.
İşsizlik maaşı parasından faydalanabileceği bir başka husus ise; şahsin sözleşmeli olarak girdiği iş yerinden, sözleşmesinin bitmesi halinde işsizlik maaşına başvurabilir ve bunun sonucu işsizlik maaşı ödemesi alabilir.
Yukarıda bahsedilmiş olan şartlardan bir ya da bir kaçını taşıyor olmak bu hakkı almanıza vesile olur. İşsiz şahsın son çalıştığı yerden alacak olduğu ‘’işten ayrılma bildirgesi’’ ile üç adet oluşturulup, bir adedini İŞKUR’ ulaştırmak üzere, birini eski patronuna verip, sonuncusunu da kendi saklamak üzere muhafaza etmelidir.

İŞSİZLİK MAAŞI SORGULAMA İÇİN BURAYA BAKINIZ..
Etiketler: , , , , , ,


40 Comments

 1. Seher Cayak diyor ki:

  15 gün önce başvurdum dönüş olmadı sonucu nasıl ögrenirim

  • erkut diyor ki:

   bende aynı durumdayım nasıl öğreneceğim 15 gün oldu fakat ne kadar alacağım belli değil nasıl öğrenecem bunu

 2. metin diyor ki:

  kaç para alacagım

 3. mehmet acar diyor ki:

  işsizlik maaşım baglandıgı halde 28 gun sonra iş bul dum ama 28 gunluk ödenegimi alamadım ödenek için bir ayımı doldurmak gerekir

 4. Ugur diyor ki:

  Merabalar ben bagkurdan sigortami yatiriorum issizlik maasi alabiliyomuyum acaba?

  • admin diyor ki:

   Uğur bey siz Bağkur primi yatıyorsanız sigortalısınız demektir.Bu sebepten işsizlik maaşı alamazsınız.

 5. leyla diyor ki:

  İŞVERENİM SÖZLEŞMEM BİTTİĞİ İÇİN İŞÇEN ÇIKARTI ANCAK İŞE GELMİYOR NEDENİ GÖSTERMİŞ. KUSURLU OLDUĞUM İÇİN İŞSİZLİK MAAŞI ALAMAZMIŞIM. ARADA PİRİM KAYBI DA OLMAMASI İÇİN GERİYE DÖNÜK 15-20 ÖNCE ÇIKARTTI. NE YAPABİLİRİM..aradaki fark geriye dönük nasıl ödenebilir.. İŞE GİTTİĞİNİ İSPAtLA VS. UĞRAŞAMAM.. KİMSE DE ŞAHİTLİK ETMEZ. SÖZLEŞME İSE YAZILI DEĞİLDİ..

  • admin diyor ki:

   Leyla hanım yazılı bir sözleşmeniz yoksa işveren sizi işten çıkardığında tazm inat ödemesi gerekmektedir.

 6. selma alpay diyor ki:

  ışsızlık maasının bağlanıp bağlanmadığını tc numöaram ile hangi lınk ten sorgulayabilirim.

  • admin diyor ki:

   Selma hanım yazının altında link var sorgulama yapabilirsiniz.

 7. Ticen Yalçın diyor ki:

  1 Kasım 2013 tarihinde işsizlik maaşı için başvurdum. 22 gün olmasına rağmen halen bir cevap gelmedi. Sonucunu nerden öğrenebilirim?

 8. ferit diyor ki:

  slm işsizlik maaşı almak istiyorum.

 9. mustafa diyor ki:

  642 primim var işsizlik maaşı ala bilirmiyim

  • admin diyor ki:

   Mustafa bey gerekli özellikleri taşıyorsanız alabilirsiniz.

 10. suleyman yilmaz diyor ki:

  Bizi haberimiz olmadan firma degisikligi yapmislar ve sgk numaramiz degisimis issizlik parasi 6 yilikmi hesaplanir yoksa yeniden girismi yapilacak

 11. efe diyor ki:

  merhaba ben greıf ıscıyım bız 125 kısı toplu olarak 25 maddeden ısten cıkarıldık ama bazı arkadaslarım ısssızlık odenegı almaya hak kazandı ama bız kazanamadık bunun sebebı neden 125 kısı aynı maaddeen ısten cıkarıldıysak bazı arkadaslara verılıp bazılarına verırlmemmesı normal mı fabrıkada zatehn kapandı bunu yanıtını alabılırsem sevınırım tesekkurlerrrr

  • Veyso diyor ki:

   Kardes pirimin doluysa 600 700 aliyorsun yardmci olmuyorsalar mahkemeye ver

 12. efe diyor ki:

  ha bu arada kıdem ve ıhbar tazmınatlarımızda odendı aldık yanı tazmınatlarımı yok ıskuru mahkemeye vercemmmmm
  ,

 13. efe diyor ki:

  eger bız suclu olsaydık kıdem ve ıhbar tazmınatlarımız odenmezdı demıı

 14. ibrahim tosun diyor ki:

  ibrahim tosun isizlik ödeneğine hak kazanmışmıdır?

  • admin diyor ki:

   Ibrahim bey yazımızin sonunda bulunan link vasıtasıyla konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

  • ömer diyor ki:

   ben 6 yıl ozel bır şirkette calıştım somra 10 kısı işten cıkarıldık işveren tarafından butun haklarımızı alarak kıdem tazmınat falan işsizlık maasına baglandım 8 ay işsizlık maaşı hak kazandm fakat bunun 4 ayını aldım sonra iş buldum tekrar calışmaya başladım bu arada işsizlık maaşımı dondurdum burdada 11 aydır calışıyom bu iş yerınden ben kendımde cıksam işverende cıkarsa kalan 4 aylık işssızlık maasımı alabılırmıyım teşekurler

 15. Sezgin diyor ki:

  Doğumum 08/01/1974 işegirişim 13/08/1996 31/01/2006 03/04/2006 arasıgiriş çıkış yaptırdım .0304/2006dan.19/02/2014 kadar aralıksızçalıştım 19/02/2014de işten çıktım.4613sgkpirimim 130günde bağkurum var işkur işsizlik maaşına başvurdum 284tl alırsın dediler doğrumu doğru değilse neyapmam lazım cevap verirseniz sevinirim.

 16. Sezgin diyor ki:

  İşe girişim 13/08/1996 31/01/2006 03/04/2006 arası girdi çıktı yaptırdım 03/04/2006 dan 19/02/2014 de kadar aralıksız çalıştım pirimim 4613 sgk 130 gündebağkurum var tazminatımıda 13.000 binlira olarak hesapladılar doğrumu doğru değilse neyapmam lazım bilgi verirseniz sevinirim.

 17. orhan Erengul diyor ki:

  Merhaba issizlik maaşına başvuru yaptim ve onaylandı 10 gün sonra iskur aracılığıyla 4 ay boyunca stajyer olarak işe başladım bu 4 aylık zamanda iskur günlük 25 tl yevmiye ile bana ödeme yapacak bu esnada işsizlik maaşımi da alacakmiyim yevmiye li stajyer olarak hem yevmiye hem işsizlik kafam çok karışık cvp. Bekliyorum iyi çalışmalar.

 18. nurettin öztürk diyor ki:

  bildirgesi oluşmuş onaya girmiş ne anlamına geliyor orhan bey

 19. MURAT KOPAR diyor ki:

  İŞSİZLİK MAAŞI ALAMIYORUM 2 AYDIR İŞSİZİM İŞTEN ÇIKARILDIM İŞKUR ONAYLAMADI NEDEN SÖYLENMEDİ MADURUM İLGİLENENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN HAYIRLI GÜNLER

  • arzu diyor ki:

   Babada ne İşkur nede SSK hiç birşey söylemedi alırsın alamazsınız diye cevap gelmedi postaneye gittim işsizlik param yatmışmı diye sorguladım ve yatmıştı alıyorum bence murat kopar sizde postaneden bisorun isterseniz

  • arzu diyor ki:

   Banada ne İşkur nede SSK hiç birşey söylemedi alırsın alamazsınız diye cevap gelmedi postaneye gittim işsizlik param yatmışmı diye sorguladım ve yatmıştı alıyorum bence murat kopar sizde postaneden bisorun isterseniz

 20. gönül bolat diyor ki:

  Bende işsiklik maaşı çıktıgı halde alamadım

 21. cavres diyor ki:

  ,27 nisanda iskurun kurslarindan birine basvuru yaptim ve ertesi gün bana böyle bir mesaj geldi kurs kapanisida 28 nisandi….28.04.2015 tarihinde10:00’da,CALISMA VE IS KURUMU IL MUDURLUGU BINASI..’de 277491 kursu icin gorusmeye davetlisiniz…diye mesaj geldi ama davete gidemedim..önümüzdeki ay Son maasimi alicam acaba sıkıntı olurmu maasim kesilirmi…Lütfen acil cevap verin.

 22. gokhan yavas diyor ki:

  issizlik maasim yattimi

 23. ömer halebi diyor ki:

  ben işsizlik maaşımdan faydalanmaktayım yanlız bir durum var diyelimki ayın 17 sinde iş bulmuşum peki bana 17 günlük veya 15 günlük maaş verirlermi

 24. numan kurt diyor ki:

  issizlik maaşı onaylanan arkadaslar ne kadar sürede onay gelir ben 600 gün işkurdan çalışıp doldurdum sıkıntı olur mu ?

 25. Yıldırım yardım diyor ki:

  Issizlik masi ptteye yatip yapmadığını nasıl ogrenebiliriz

 26. diyarr diyor ki:

  3 ay raporum bittikten sonra 8 gün çalıştım ve işten çıkış verdiler İşkur à işsizlik maaşı için başvurdum acaba ödenekten bir sıkıntı olurmu. Rapordan önce 4 yıllık kesintisiz ssk yattı.

 27. memo diyor ki:

  ya hepsi 485.60 bu kadar işte ne maaşı daha 2 gün önce aldım

 28. CANAN ÇINAR diyor ki:

  işsizlik maaş ödeneğim çıktımı öğrenmek istiyorum

 29. bayram kitapalan diyor ki:

  İşsizlik maaşı yattığımı yattıise nekadar yattı

 30. ugur diyor ki:

  wallahi beyler bana tam 985 TL yattı gayet gusel (:

Yorum Yapın