SSK Sorgulama

SSK Sorgulama
SSK Sorgulama İşlemi Yapmak için;
Şifresiz SSK Sorgulama işlemi, Şifresiz Ssk hizmet dökümü alma işlemi, E-Devlet şifresi ile Ssk sorgulama işlemi, ssk emeklilik detaylarını öğrenme, ssk gün sayınızı öğrenme ve hesaplama, prim sorgulama işlemleri ve detaylı SSK yani SGK bilgilerinizi görmek için yazının devamını okuyabilirsiniz.

Eskiden ssk sigorta işlemlerini ilgili sorgulama ekranında detaylı olarak SSK Sorgulama yapılabiliyor ve ssk hizmet dökümü alınabiliyordu ancak yeni E-Devlet sisteminde bu eski basit sistem bilgi güvenlik gerekçesiyle değiştirildi.

Devletin e -devlet sitesinden hizmet dökümü çıkartabilirsiniz.

Üyelik işlemi için bir kaç farklı yol var ve ne yazıkki hiç biri çok kolay değil.

(Not : Yeni Uygulama : Şifresiz SSK Hizmet Dökümü için almak için http://sgk-ssk.com/sgk-hizmet-dokumu/ sayfasını kullanabilirsiniz. )

https ://www.turkiye.gov.tr adresinden yapılan işlemlerde gereken detaylar aşağıdaki gibidir.

SSK SorgulamaSSK SorgulamaSSK Sorgulama

1. E-Devlet Şifresi

E-Devlet şifrenizi, herhangi bir PTT şubesine giderek alabilirsiniz. Şifrenizi alabilmeniz için kimliğinizle birlikte giderek, 2 TL müracaat ücreti vermeniz gerekiyor. Şifrenizi kaybederseniz yine almak için 4 TL vermeniz gerekiyor.

Önemli Not : E-Devlet şifrenizi her 3 ayda bir değiştirmelisiniz. Aksi taktirde postaneye giderek yeni şifre almanız gerekiyor. Bir fazla vatandaş bu konuda bilgilendirilmediği için 3 ay sonra şifresiyle e -devlet sistemine giriş yapmak istediğinde sistem şifreyi kabul etmiyor.

Şifrenizi aldıysanız  E Devlet sistemine giriş yapmak için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://giris.turkiye.gov.tr/Giris3/sifreGiris?actionName=sifreGiris

Giriş yaptıktan sonra; 4A Hizmet Dokumu linkine tıkladığınızda SSK Hizmet Dökümünüz listelenecektir. Dikkat etmeniz gereken durum, sistemin çok karmaşık olması.

2. Mobil İmza

Mobil İmza için Turkcell veya Avea’ya başvuruda bulunabilirsiniz.

3. Elektronik İmza

Elektronik imza, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından onaylı Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcılar tarafından sunulmaktadır. Bu firmaların listesi ve diğer bilgilere www.tk.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

4. T.C. Kimlik Kartı

T.C Kimlik Kartı , yakın gelecekte kanuni olarak nüfus cüzdanın yerine geçerek , vatandaşlık kartı olarak kullanılacaktır. T.C Kimlik Kartı, yapılan pilot uygulama kapsamında , Boluda ikametgahi olanlara verilmektedir. T.C. Kimlik Kartı ile giriş yapabilmeniz için iki yöntem bulunmaktadır.

SSK Priminizin çalıştığınız iş yeri tarafından ödenip ödenmediğini T.C. kimlik numaranızla aşağıdaki sayfadan öğrenebilirsiniz.

http://sgk-ssk.com/sgk-hizmet-dokumu/
Etiketler: , , , , , , , , ,


2 Comments

  1. murat diyor ki:

    toplam nekadar pirim olduğunu öğrenmek istiyorum

  2. battal bozkurt diyor ki:

    ssk sogulaya nasıl giriliyo cap

Yorum Yapın